Our Philosophy  –  Felsefemiz

ALBEDO is a private assistance service for your company.

Main mission of ALBEDO is to provide assistance & support to the foreign companies in Turkish Market in a safe, secure and comfortable way. We defined our service as:

“First Class, Reliable & Sustainable Assistance and Support in Turkish Market”

The services, principles and what we offer in our portfolio for our partners are mentioned in the related tabs in this web site. We would like you please to visit the related pages and be informed about our philosophy.

ALBEDO represents and/or supports you as an agent in Turkey.

The information, you demand about Turkish Market and/or potential Companies, you are looking for in Turkey (as a client, customer, partner, distributor or dealer), will be searched, refined and presented to you with the maximum percentage of ALBEDO accuracy, including the reflection of the collected, summarized pure knowledge.

Please do not hesitate to contact with us and ask for your demands, even it is not mentioned in the list of the services we provide for our partners. The initial reply/repsonse of ALBEDO will be about the feasibility of the issue.

Yours Sincerely.


Next paragraphs are describing services we provide for Turkish Companies in Turkish language.

Yerli Firmalarımız için sunduğumuz hizmetler ve iş anlayışımız hakkında …

ALBEDO; Öncelikle ve esas olarak Türkiye’den tedarik yapmayı planlayanlar olmak üzere, gerek ihracat gerekse de ithalat yapmayı hedefleyen ya da başka ticari maksatlar için Türkiye’de firma arayan yabancı firmaların, her türlü kaynağını ekonomik olarak değerlendirmesine olanak sağlayarak ve herhangi bir atlatılma, aldatılma vb. endişesi duymadan Türkiye’de üretici, imalatçı, ortak vb. amaçlar için birlikte çalışabilecek firmalara ulaşmasına destek olmak maksadıyla kurulmuştur.

ALBEDO, adında saklı olan niteliğinin bir göstergesi ve sonucu olarak elindeki mevcut ya da çalışarak toplayacağı bilgi, teklif vb. verileri filtreleyip elemeyi müteakip partnerine en yüksek doğruluk derecesiyle yansıtmayı hedeflemektedir.

Ancak bu esas hedefler, ALBEDO‘nun yerli firmalarımıza dış pazarlarda hedef bölge / ülke / ürün / firma, vb. araştırma ve analiz vb. istihbaratı yapmayacağı anlamına gelmemektedir.

Talep olduğu takdirde yerli firmalarımız için ticari istihbarat, sunum, tanıtım, teknik tercüme, sözleşme vb. proje bazlı çalışmaları da gerçekleştirebiliriz. Bu kapsamda sizlere sunabileceğimiz hizmetlerin genel çerçeve listesine burayı (hizmetlerimiz) tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak yine de bu liste sizleri sınırlandırmamalıdır. Yoğun ticari faaliyet içerisinde bulunduğunuz, beklemediğiniz bir anda ortaya çıkabilecek bir ihtiyacınıza bizim cevap verip veremeyeceğimizi öğrenmek için lütfen bizimle temas kurunuz. Eğer; ihtiyacınız olan ve bize ilettiğiniz destek konusu iş/hizmet, görev envanterimiz, tecrübelerimiz, imkan ve kabiliyetlerimiz dahilinde değilse, bizden kesinlikle “yaparız, çözeriz, hallederiz vb.” tarzında bir cevap almayacağınızı şimdiden garanti ederiz.

ALBEDO olarak sizlerle ilk cevabi temasımız, bizden talep ettiğiniz iş ya da hizmeti yerine getirip getiremeyeceğimize dair olacaktır. Bu çalışma disiplin ve terbiyesi yabancı firmalara da aynı şekilde ifade edilmiştir. ALBEDO ile birlikte çalıştığınız sürece uygulayacağımız iş etik anlayışımızı, “Partner/Ortak” olarak nitelendirdiğimiz firmanız ve projenize dair bakış açımızı özetleyen prensiplerimizi buraya tıklayarak görebilirsiniz.

ALBEDO ile çalışmak isteyen Türk Firmaları için de yabancı firmalara vadettiğimiz tüm prensipleri aynen vadetmekten gurur ve onur duyarız.

Saygılarımızla.